Στα πλαίσια των επαφών γνωριμίας με τις αθλητικές ομοσπονδίες, ο αναπληρωτής Υπουργός Αθλητισμού, Γιάννης Βρούτσης, συναντήθηκε στο γραφείο του με την πρόεδρο της Εθνικής Αθλητικής Ομοσπονδίας Ατόμων με Αναπηρίες (ΕΑΟΜ-ΑμεΑ), Ιωάννα Καρυοφύλλη.
Σε άριστο κλίμα η πρόεδρος ενημέρωσε τον κ. Βρούτση για το πολυδιάστατο αθλητικό και κοινωνικό έργο της Ομοσπονδίας, το οποίο καλύπτει το μεγαλύτερο μέρος του Παραολυμπιακού Αθλητισμού.
![vroutsis](/portal/images/arthra/2023/September/vroutsis.jpg)
Συζητήθηκαν διεξοδικά όλα τα ζητήματα που απασχολούν την ΕΑΟΜ-ΑμεΑ και ο Υπουργός Αθλητισμού δεσμεύθηκε για συνεχή συνεργασία και άμεση αρωγή, προκειμένου η Ομοσπονδία να ανταπεξέλθει με συνέπεια στο σύνολο των αυξημένων υποχρεώσεων της.
Στη συνάντηση παραβρέθηκαν, επίσης, το μέλος του Δ.Σ. και έφορος των Εθνικών ομάδων, Κωνσταντίνος Σιάχος.