Παρουσία της προέδρου της EAOM-ΑμεΑ, κ. Ιωάννας Καρυοφύλλη και του έφορου εθνικών ομάδων κ. Κωνσταντίνου Σιάχου, πραγματοποιήθηκε σήμερα σε κεντρικό ξενοδοχείο της Αθήνας, η επίσημη τελετή παρουσίασης των αθλητών/τριών που θα μας εκπροσωπήσουν στους Χειμερινούς Παραολυμπιακούς Αγώνες Beijing 2022.
Οικοδεσπότης της εκδήλωσης ήταν ο πρόεδρος της Ελληνικής Παραολυμπιακής Επιτροπής κ. Γιώργος Καπελλάκης, ενώ μεταξύ άλλων, χαιρετισμό απηύθυνε και ο Υφυπουργός Αθλητισμού κ. Λευτέρης Αυγενάκης.
![274398641 284009890471780 8157556503167871127 n](/portal/images/arthra/2022/03/274398641_284009890471780_8157556503167871127_n.jpg)
Να θυμίσουμε ότι οι αθλητές που θα εκπροσωπήσουν τη χώρα μας είναι η 21χρονη Εύα Νίκου στο Αλπικό Σκι, μαζί με τον συνοδό αθλητή – οδηγό Δημήτρη Προφέντζα και ο 34χρονος Κωνσταντίνος Πετράκης στη Χιονοσανίδα.
Καλή επιτυχία Ελλάδα
PHOTO CREDITS: Ελληνική Παραολυμπιακή Επιτροπή