![Papaxristos Theoklitos judo amea 1021x576](/portal/images/Papaxristos_Theoklitos_judo_amea-1021x576.jpg)
Με τη συμμετοχή έξι αθλητών και δύο αθλητριών, διεξάγεται την Κυριακή 1η Απριλίου στο Κλειστό Δημοτικό Γυμναστήριο Λιτόχωρου «ΠΥΡΡΟΣ ΔΗΜΑΣ», το πανελλήνιο πρωτάθλημα τζούντο ανδρών/γυναικών και νέων/νεανίδων με προβλήματα όρασης.
Η διοργάνωση θα πραγματοποιηθεί στο πλαίσιο της διοργάνωσης Olympus Cup, με ώρα έναρξης 14:00. Οι σύλλογοι που θα συμμετέχουν οι Πύρρος, Κεραυνός και Πυρσός, ενώ στα αξιοσημείωτα της διοργάνωσης είναι η συμμετοχή τριών αθλητών στην κατηγορία παίδων.