![13558684 1211409302223251 5953374787432783774 o](/portal/images/13558684_1211409302223251_5953374787432783774_o.jpg)
Το χρυσό μετάλλιο στη σφαιροβολία του Γκραν Πρι στίβου που φιλοξενείται στην Τύνιδα, κατέκτησε ο Μανώλης Στεφανουδάκης.
Ο «χρυσός» Παραολυμπιονίκης του Ρίο, μετά τα τέσσερα χρυσά μετάλλια στα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα, βρέθηκε στην κορυφή και του βαμολογούμενου μίτινγκ της IPC που γίνεται στην πρωτεύουσα της Τυνησίας. Η καλύτερη βολή του Στεφανουδάκη, ο οποίος προετοιμάζεται πυρετωδώς για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα του Λονδίνου (14-23 Ιουλίου), μετρήθηκε 8 μέτρα 41 εκατοστά.