Δύο αθλητές και μία αθλήτρια θα εκπροσωπήσουν την Ελλάδα στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα κολύμβησης VIRTUS, το οποίο θα φιλοξενηθεί στο Μονλισόν της Γαλλίας από αύριο (Δευτέρα 13/12) έως και την Παρασκευή (17/12).
Τα ελληνικά χρώματα εκπροσωπούν οι αθλητές Δημήτρης Αράπογλου, Θανάσης Βουλγαράκης καθώς και η αθλήτρια Φαίδρα Μαρκίδη. Αρχηγός αποστολής είναι το μέλος του ΔΣ της ΕΑΟΜ-ΑμεΑ και έφορος αθλημάτων Virtus, κ. Μανώλης Μαρκίδης, ενώ την αποστολή συνοδεύει και ο ομοσπονδιακός προπονητής, Γιώργος Μαθάς.
![267287426 10223899188939003 398463100399792650 n](/portal/images/267287426_10223899188939003_398463100399792650_n.jpg)