![goalball seoul 2015](/portal/images/goalball_seoul_2015.jpg)
Εκτός ημιτελικών στα IBSA World Games που φιλοξενούνται στη Σεούλ, έμεινε η εθνική μας ομάδα γκόλμπολ των γυναικών. Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα, σε αγώνα για την οκτάδα της διοργάνωσης ηττήθηκε 4-1 από τον Καναδά, με αποτέλεσμα να μείνει εκτός διεκδίκησης του «εισιτηρίου» που οδηγεί απευθείας στο Παραολυμπιακό τουρνουά γκόλμπολ «Ρίο 2016».
Το μοναδικό τέρμα της ελληνικής ομάδας σημείωσε η Κωνσταντίνα Δρία, ενώ και τα τρία τέρματα του Καναδά πέτυχε η Νάνσι Μορίν.