![18238666 1946438268910620 8090152227026506734 o](/portal/images/18238666_1946438268910620_8090152227026506734_o.jpg)
Ανεβαίνει ο ρυθμός στην προετοιμασία των διεθνών για το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ομαδικών και ατομικών αγωνισμάτων στην επιτραπέζια αντισφαίριση. Η μεγάλη διοργάνωση θα διεξαχθεί στο Λάσκο της Σλοβενίας από τις 26 Σεπτεμβρίου ως τις 5 Οκτωβρίου και αφορά σε όλες τις κλάσεις από την 1 έως την 11.
Η χώρα μας θα εκπροσωπηθεί μόνο στους άνδρες και θα έχει παρουσία και στο ομαδικό στην κλάση 6. Στην αποστολή βρίσκονται ο Γιώργος Μουχθής του Π.Α.Σ.Κ.Α., ο Μάριος Χατζηκυριάκος του ίδιου σωματείου, ο Λευτέρης Μαύρης του Τριπτόλεμου από την κατηγορία 6 και ο Χρήστος Στάμου, επίσης του Τριπτόλεμου, από την κατηγορία 2. Ο τελευταίος θα πάρει μέρος μόνο στο ατομικό. Τα παιδιά θα καθοδηγήσουν ο ομοσπονδιακός προπονητής Πολυχρόνης Πολίτσης και ο εξωτερικός συνεργάτης της Ε.Α.ΟΜ. Α.Με.Α. Μιχάλης Κατσικαδέλης.
Να σημειωθεί ακόμα ότι η Θεσσαλονικιά Τίνα Κρόττα θα είναι technical delegate του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος.