Με την επικράτηση του διοργανωτή ΑΣΑΧ ολοκληρώθηκε σήμερα Τετάρτη (5 Απριλίου), στο Κλειστό Αθλητικό Κέντρο (Δ.Α.Κ.) Παιανίας η 16η Ημερίδα Boccia ανδρών και γυναικών κατηγορίας BC 4, που διεξήχθη υπό την αιγίδα της ΕΑΟΜ-ΑμεΑ.
Στην Ημερίδα συμμετείχαν τέσσερα (4) σωματεία και έξι (6) αθλητές (3 γυναίκες και 3 άνδρες), με το διοργανωτή Αθλητικό Σωματείο «Ο Άγιος Χριστόφορος», να παίρνει την πρώτη θέση στους άνδρες και να κάνει το «1-2» στις γυναίκες.
![ASAH5](/portal/images/arthra/2023/April_/ASAH5.jpg)
Στους άνδρες τη 2η θέση κατέκτησε το Εν Σώματι Υγιεί και την 3η ο Παναθηναϊκός. Στις γυναίκες ο ΑΣΑΧ κατέκτησε και τη 2η θέση, με τον Τυρταίο να συμπληρώνει το βάθρο.
Στο Κλειστό της Παιανίας, παραβρέθηκαν οι αντιδήμαρχοι Παιανίας Κλειώ Ανδρέου και Γεώργιος Δάβαρης. Ο π.Γ.Γ του ΚΙΝΑΛ Μανώλης Χριστοδουλάκης και η υποψήφια βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ Ζωή Βαρέλη-Στεφανίδη. Την ΕΑΟΜ-ΑμεΑ εκπροσώπησαν η Ταμίας Ελένη Καλογεροπούλου και η Τεχνική Σύμβουλος Ευτυχία Τσαλίκη.
![ASAH.gamejpg](/portal/images/arthra/2023/April_/ASAH.gamejpg.jpg)
Αναλυτικά τα αποτελέσματα
Γήπεδο 1-Άνδρες
Ντουμανόπουλος (Εν Σώματι Υγιεί) -Σταμούλης (Παναθηναϊκός) 10-0
Κωνσταντόπουλος (ΑΣΑΧ)-Σταμούλης (Παναθηναϊκός) 7-2
Κωνσταντόπουλος (ΑΣΑΧ)- Ντουμανόπουλος (Εν Σώματι Υγιεί) 8-1
![ASAH.game2jpg](/portal/images/arthra/2023/April_/ASAH.game2jpg.jpg)
Γήπεδο 2 -Γυναίκες
Μέτζου-Μόρφη (ΑΣΑΧ)-Δημητροπούλου (Τυρταίος) 15-0
Μπουσίου (ΑΣΑΧ)-Δημητροπούλου (Τυρταίος) 5-2
Μέτζου-Μόρφη (ΑΣΑΧ)-Μπουσίου (ΑΣΑΧ) 2-9
Αγώνες Επίδειξης BC3
Παναγιώτης Κατσώνης, Κωνσταντίνος Μασούρας, Δήμητρα Παπαδοπούλου
![ASAH.anoigmajpg](/portal/images/arthra/2023/April_/ASAH.anoigmajpg.jpg)
Γενική Κατάταξη
Άνδρες
1η θέση : Νικόλαος Κωνσταντόπουλος (ΑΣΑΧ)
2η θέση : Νικόλαος Ντουμανόπουλος (Εν Σώματι Υγιεί)
3η θέση: Νικόλαος Σταμούλης (Παναθηναϊκός)
![ASAHmen](/portal/images/arthra/2023/April_/ASAHmen.jpg)
Γυναίκες
1η θέση: Φωτεινή Μπουσίου (ΑΣΑΧ)
2η θέση: Χρυσή Μόρφη-Μέτζου (ΑΣΑΧ)
3η θέση: Αναστασία Δημητροπούλου (Τυρταίος)
![ASAHwomen](/portal/images/arthra/2023/April_/ASAHwomen.jpg)