![13239951 866310673497942 1627011153388099793 n](/portal/images/13239951_866310673497942_1627011153388099793_n.jpg)
Τέσσερα πανελλήνια ρεκόρ, όλα στους άνδρες, σημάδεψαν το πανελλήνιο πρωτάθλημα άρσης βαρών σε πάγκο που φιλοξενήθηκε στην Πυλαία.
Ο Πασχάλης Κουλούμογλου στα -59κ. σήκωσε 165κ. και κατέρριψε το ρεκόρ που κατείχε ο ίδιος από τις 27 Ιουλίου 2015 στο Καζακστάν με 156κ. Ο Νίκος Γκουντάνης στα -72κ. σήκωσε στην τρίτη προσπάθεια 187κ., ένα κιλό περισσότερο από το δικό του πανελλήνιο ρεκόρ (28/3/15, Θεσσαλονίκη).
Στα υπερβαρέα (+107κ.) ο Κωνσταντίνος Δήμου σήκωσε 223κ. και κατέρριψε το δικό του πανελλήνιο ρεκόρ με 221κ. από τις 30 Ιουλίου 2015 στο Καζακστάν, ενώ τέλος, πανελλήνιο ρεκόρ σημείωσε και ο Παναγιώτης Ευθυμίου στα -49κ. Ο αθλητών των Αετών Αθήνας σήκωσε 64κ., έξι κιλά περισσότερα από το δικό του πανελήνιο ρεκόρ που κατείχε από την περσινή αντίστοιχη διοργάνωση στη Θεσσαλονίκη.
Όλα τα αποτελέσματα
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ