![13220885 10209639712972511 340631234158725867 n](/portal/images/13220885_10209639712972511_340631234158725867_n.jpg)
Την 5η θέση της τελικής φάσης του BNP Paribas World Team Cup (World Group 2) που φιλοξενείται στο Ariake Colosseum του Τόκιο, θα διεκδικήσει η εθνική μας ομάδα τένις των ανδρών.
Οι Γιώργος Λαζαρίδης και Στέφανος Διαμαντής, στο γ` γκρουπ σημείωσαν μία νίκη σε δύο αγώνες (νίκη με Ελβετία 3-0, ήττα από Κίνα 3-0) και πλέον θα διεκδικήσει την 5η θέση της τελικής κατάταξης με πρώτο αντίπαλο την Πολωνία. Εφόσον περάσει το εμπόδιο της Πολωνίας τότε θα αγωνιστεί για τις θέσεις 5-6 με αντίπαλο το νικητή της αναμέτρησης Μαρόκο-Ισραήλ.