![εικόνα_Viber_2022-01-20_13-36-55-102.jpg](/portal/images/%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1_Viber_2022-01-20_13-36-55-102.jpg)
Στον αυριανό (21/1) τελικό της παραχιονοσανίδας cross του Παγκοσμίου πρωταθλήματος χειμερινών αθλημάτων που φιλοξενείται στο Λιλεχάμερ, προκρίθηκε ο Κωνσταντίνος Πετράκης.
Ο Έλληνας πρωταθλητής, στον τελευταίο του μεγάλο αγώνα πριν από τους Χειμερινούς Παραολυμπιακούς Αγώνες του Πεκίνου, προκρίθηκε στον τελικό με την 13η καλύτερη επίδοση των προκριματικών (1:12.39).
Όσον αφορά στην Ευαγγελία Νίκου (guide Δημήτριος Προφέντζας), που επίσης προετοιμάζεται ενόψει Πεκίνου, είχε άκυρη εκκίνηση στο γιγαντιαίο σλάλομ του αλπικού σκι, με αποτέλεσμα να μην λάβει τελική κατάταξη.