![87790363 2883964918327751 6326257613193347072 o](/portal/images/87790363_2883964918327751_6326257613193347072_o.jpg)
Την δεύτερη θέση στο σλάλομ για αθλήτριες με μειωμένη όραση, του World Para Alpine Skiing EC που φιλοξενείται στο Ζάγκρεμπ, κατέλαβε η Εύα Νίκου.
Με guide τον Δημήτρη Προφέντζα, η ελληνίδα πρωταθλήτρια είχε δύο επιτυχημένες διαδρομές και με συνολική επίδοση 2:04.97 βρέθηκε στο δεύτερο σκαλοπάτι του πόντιουμ των νικητριών. Η Νίκου είχε επίδοση κάτω από το ένα λεπτό (59.79) στην πρώτη προσπάθεια, ενώ στν δεύτερη είχε επίδοση 1:05.18.